Afyonkarahisar TSO Duyuru Kapat

 

ATSO’da Aidat Borçlarına Yapılandırma Fırsatı

TORBA YASA KAPSAMINDA ODA AİDATLARININ YAPILANDIRMASI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU !

03/08/2016 Tarih ve 6736 sayılı "Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” 19/08/2016 tarih ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun kapsamında; Odamız üyesi firmaların gecikmiş aidat borçlarına da yeniden yapılandırma imkânı sağlanmıştır.  


YAPILANDIRMA KAPSAMINA GİREN AİDAT BORÇLARI:

·         Kanun, son ödeme tarihi geçmiş olan tüm eski aidatları kapsamaktadır.

·         Kanun 2016 yılı aidatların birinci taksitlerini de kapsamaktadır. (Son Ödeme tarihi 30 Haziran 2016 olan, 2016 Yıllık Aidat 1.Taksit ile 2016 Munzam Aidat 1.Taksit de kanun kapsamındadır.)

·         Son ödeme tarihi, 31 Ekim 2016 olan; 2016 Yıllık ve Munzam Aidatlarının 2.taksitleri ise yapılandırma kapsamı dışındadır.

KANUNUN UYGULAMA YÖNTEMİ ve UYULMASI GEREKLİ KURALLAR:

·         Kanun kapsamına giren tüm aidatların gecikme zamları silinecektir.

Kanunundan faydalanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar, Odamız Muhasebe Birimine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Dilekçeye  Odamız http://www.afyontso.org.tr/evraklar2016/atso_yapilandirma_dilekcesi.docx  linkinden ulaşabilirsiniz.

·         Dilekçe ile müracaat esnasında, kanun kapsamına giren aidat borçları aslının tamamını ödemek şartı ile gecikme zamları silinecektir.

·         Üyelerimiz, talepleri doğrultusunda aidat borçlarını; peşin (nakit para), kredi kartı ile tek çekim veya kredi kartı ile en fazla 6 taksitte ödeyebileceklerdir.

·         Aidat borç asıllarının toplam tutarı en fazla 6 taksite bölünebilecektir. Üyenin talebine göre taksit sayısı iki aydan altı aya kadar belirlenebilecektir.

·         Taksitle ödeme durumunda, birinci taksitin son ödeme tarihi 30 Kasım 2016’dır. Diğer taksitler için son ödeme tarihleri taksit sayısına göre takip eden ayın son günüdür.

Taksitlerden herhangi birinin; öngörülen süre ve şekilde, kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, tahsil edilen tutarlar üyenin anapara borcundan düşülerek yapılandırma iptal edilecek, borçlar ve gecikme cezaları eski haline döndürülecek ve 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun uyarınca günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edilecektir.

 

 

 

DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

15 Temmuz tarihinde millet iradesine karşı, asker kıyafeti kisvesi altında isyan hareketi ile darbe kalkışması yapanlara, Aziz Milletimiz ile başta demokrasiye inanmış asker ve emniyet mensupları olmak üzere ülkenin bütün kurumları en güzel cevabı vermiş, hukuksuz ve ahlaksız hareketi defetmiştir.

 

Vatan, Millet ve  Demokrasi karşıtlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin birlik ve beraberliği ile Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu takdirle karşılanmıştır. Milletin iradesine karşı yapılan bu aymaz saldırı, Ulu Önder Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ülküsüne inanan bağımsızlığa inanmış meydanları dolduran milletimizin  birlik ve dayanışma içeren örnek duruşu ile yok edilmiştir.

 

Darbe girişimi yapanları ve bunları planlayanları lanetliyoruz. Millet olarak demokrasi ve özgürlüğümüze sonuna kadar sahip çıkacağız. Darbeye karşı özgürlüğümüzü savunmak için canlarını feda eden asker, polis, sivil demokrasi şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. Allah Devletimize, Milletimize, Demokrasimize ve Birliğimize zeval vermesin.

 

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

 

 

 

 
Iletisim Yeni Sayfa 1

letiim Formu

Adnz Soyadnz:
E-Posta Adresiniz:
Telefon Numaras:
lgili Birim:

Mesajnz

Gvenlik Kodu - Gvenlik kodunu gremiyorsanz fkarsen@afyonkarahisartso.org.tr adresine mail atnz. 

Adres

 Enlem : 3847'18.68"K      -     Boylam :   3027'32.11"D

Drtyol Mah. Turgut zal Cad. No:69  03040 Merkez/AFYONKARAHSAR

Telefon & Faks

Telefon : +90 (272) 213 56 57  Faks : +90 (272) 213 56 60

 

E-Posta & Web

info@afyonkarahisartso.org.tr - www.afyonkarahisartso.org.tr

 

 
 

|Garanti ve Mutabakat | | Gizlilik Beyanı | | Kullanım Kuralları |  | Ödeme Destek | | Tüketici Hakları |

Tüm Hakları Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası'na Aittir. © 2015
Tasarım ve Barındırma